Micelární vody a jejich použití

17.05.2021

Na téma micelární vody vzniklo již mnoho článků. Mnohé z nich je buď úplně odsuzují nebo naopak je nejvíce vyzdvihují. Z hlediska působení na pleti a účinnosti je pravda někde mezi.

  Micelární vody, po vypuštění na trh, se těšily u spotřebitelů velké popularitě. Avšak mezi mnohými kosmetičkami, estetiky a dermatology to vyvolalo vlnu nevole. 

  Výrobci pomocí reklamy se nám snaží podsouvat jen jejich kosmetické přípravky, které podle nich jsou nejlepší a nejúčinnější. Jenže proč jsou tedy tak micelární vody milované a zároveň nenáviděné?  

  Ženy si je velmi oblíbily díky svému silnému odličovacímu účinku a ceně. Další výhodu pro spotřebitelky představovali v nahrazení dvou nebo tří kosmetických produktů, jedním odličovacím prostředkem. Avšak na druhé straně stojí odborníci přes péči o tělo, doktoři a chemici, kteří používání micelární vody velmi odsuzují a ještě více odsuzují neinformovanost veřejnosti o správném použití. 

PROČ JE MNOZÍ ODBORNÍCI ODSUZUJÍ? 

  Jak je patrné, jejich název se odvíjí od jejich hlavní složky. Hlavní složka těchto vod jsou micely. Micely jsou z chemického hlediska povrchově aktivní látky. Zjednodušeně tenzidy alias detergenty. S tenzidy se setkáváme v běžném životě v mnoha produktech. Nejvíce pak v šamponech, sprchových gelech, v prostředcích na nádobí a podobně. 

  Micely v kosmetice se nejvíce používají jako emulgátory, kdy je koncentrace tenzidů vyšší, než je odpovídající kritická micelární koncentrace. Tyto micely slouží k čištění málo rozpustných mastných materiálů, jako jsou oleje, vosky a jiné. 

  A právě tento účinek, kdy micely slouží jako emulgátory, je pro naši pleť a její zdravý představuje riziko. 

  Naše pokožka disponuje svým vlastním obranným mechanismem. Na kůži se nachází kožní bariéra, která je tvořena mastnou vrstvou. Tato vrstva se nazývá hydrolipidický film. Hydrolipidický film nás nejenom chrání, ale také pomáhá uzavírat vlhkost pleti a přispívá k lepšímu prostředí pro přátelské bakterie na povrchu pleti. 

  Jak už bylo zmíněno, tak micely působí jako rozpouštědlo tuků. Při použití tedy nejenže rozpustí nečistoty usazené na obličeji, ale také naruší a odstraní náš kožní ochranný film. Toto silné odmaštění představuje pro pokožku velmi náročnou situaci. 

  Nejhorší riziko pro naši kůži, ale představuje neodstranění micelární vody z pleti. Pokud neodstraníme zbytky micelární vody z pleti, zůstávají nadále na naši pokožce a stále účinkují na naši pleť, i použití pleťového séra a krému. Pleť se tak dále narušuje a bojuje s neustálým vysoušením. Pleť je poté náchylnější, citlivější, dehydratovaná a suchá. 

DOPORUČENÍ 

  Ovšem mnoho žen ji miluje pro svůj odličovací účinek a kdy mohou nahradit dva až tři kosmetické produkty jedním přípravkem. 

  Doporučit lze ale jen minimum. Nejvhodnější je úplně tyto produkty vyřadit. Nahradit to hydrofilním odličovacím olejem, odličovacím mlékem nebo nepěnivým gelem a na dočištění použít pleťovou vodu nebo tonikum. 

  Pokud ovšem se nechcete tohoto přípravku zbavit, vždy je nutné zbytky micelární vody odstranit. Odstranit zbytky je nejvhodnější opět pleťovou vodou či tonikem, které pleť tonizuje a vyrovnává její přirozené pH. Pokud ovšem nechcete např. vést na dovolenou plnou taštičku kosmetických produktů a volíte jen micelární vodu, vždy je nutné pleť opláchnout vodou. 

  I přesto, že bude na etiketě napsáno nesmývat, vždy je nutno zbytky odstranit.   

V SALONU SE ZABÝVÁME PÉČÍ O PLEŤ, ALE TÉŽ PÉČÍ O CELÉ TĚLO.

KE VŠEM KOSMETICKÝM OŠETŘENÍM PŘISTUPUJEME PROFESIONÁLNĚ A ŘEŠÍME RŮZNÉ PROBLÉMY PLETI DO HLOUBKY PROFESIONÁLNÍMI POSTUPY.


Salon Asineda

Slavíčkova 1677, 356 01 Sokolov

+420 723 517 196

  

   

Salon Asineda, Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky